Преса Новини
Стаття голови ЖОВ УНП Сєтака В.Я. до газети «Правовий орієнтир»
ЗАДЛЯ ЄДНОСТІ ПРОФЕСІЙНИХ ІНТЕРЕСІВ
З метою захисту своїх професійних інтересів нотаріуси України створили громадську організацію – Українську нотаріальну палату – 22 квітня 1993 р. на конференції тоді ще державних нотаріусів, яка зареєстрована Міністерством юстиції України 8 червня цього ж року як добровільне громадське об'єднання нотаріусів на професійній основі для задоволення та захисту соціальних та інших інтересів нотаріусів.
Основними завданнями УНП є: підвищення ролі нотаріату в умовах формування в Україні ринкових відносин, престижу професії нотаріуса, створення умов для активної діяльності членів нотаріальної палати на основі єдності їх професійних інтересів; сприяння вдосконаленню діяльності нотаріусів-членів УНП по правовому обслуговуванню громадян, підприємств і організацій; надання членам УНП методичної та інформаційної допомоги; забезпечення захисту законних соціальних інтересів членів палати, реалізації їх прав; сприяння у захисті інтересів громадян та організацій при заподіянні їм шкоди з вини нотаріуса; сприяння розвитку міжнародних зв'язків з метою зміцнення наукових і професійних контактів членів нотаріальної палати, обміну досвідом, співробітництва з міжнародними організаціями нотаріату.
Нині УНП об'єднує більше 6000 державних і приватних нотаріусів, одночасно будучи їх захисником, порадником і організатором різних заходів. У всіх областях створені регіональні відділення. В окремих регіонах нотаріуси об'єдналися в асоціації, гільдії, які є колективними членами Палати. Українська нотаріальна палата є колективним членом Спілки юристів України.
УНП прийнята в якості спостерігача до світової організації нотаріусів – Міжнародного Союзу Латинського Нотаріату або МСЛН, який об'єднує нотаріати 80 країн. Нині МСЛН (The International Union of Notaries) – це міжнародна асоціація нотаріальних палат з усіх п'яти континентів, який був заснований 02 жовтня 1948 року, в Буенос-Айресі, Аргентина, під час Першого Міжнародного Конгресу Нотаріусів.
03 листопада 1993 року Регіональне відділення Української нотаріальної палати було створене і в Житомирській області.
Першим Головою відділення було обрано Нагірняка Миколу Федоровича, який очолював роботу нотаріату протягом багатьох років та стояв у витоків створення ЖОВ УНП. 09 лютого 2008 року зареєстровано Положення про громадську організацію «Житомирське обласне відділення Української нотаріальної палати», проте реальний відлік часу активної неформальної діяльності – саме із 22 жовтня 2008 року, саме в цей день відбулася Конференція ГО «ЖОВ УНП» на якій були обрані керівні органи Житомирського відділення, а саме: Рада Відділення, Ревізійна комісія Відділення, Комісія з питань професійної етики.
Станом на 22 жовтня 2008 року ЖОВ УНП нараховувало 110 членів, наразі у його лавах перебуває 131 нотаріус.
Серед активістів ЖОВ УНП маю відзначити Доброльожу В.В., Заріцьку Є.О., Котик О.В., Івчука С.С., Товянського С.Я., Пріму Н.В., котрі проводять змістовну громадську роботу, діляться досвідом з молодими колегами, проводять широку роз'яснювальну роботу у ЗМІ тощо.
Основними напрямками діяльності Житомирського обласного відділення Української нотаріальної палати є: проведення серед нотаріусів роз'яснювальної роботи стосовно чинного законодавства, своєчасне і ґрунтовне роз'яснення щодо застосування окремих новел законодавства з метою формування єдиної нотаріальної практики серед нотаріусів Житомирської області, об'єднання нотаріусів для вирішення проблемних питань законодавства, захист прав та законних інтересів нотаріусів Житомирської області, дотримання професійної етики та ін.
Представники ЖОВ УНП приймають активну участь у різноманітних семінарах: «Практика застосування земельних правовідносин в нотаріальному провадженні», «Об'єкти цивільних прав. Правочини. Представництво. Строки та терміни. Позовна давність.» та ін., а потім розповсюджують отриману інформацію на «кущових» семінарах членів Житомирського обласного відділення Української нотаріальної палати.
Представниками ЖОВ УНП за час діяльності проведено три семінари з питань оформлення спадщини (за участі члена Комісії з аналізу, методології та прогнозування нотаріальної практики УНП, нотаріуса Миронівського нотаріального округу Київської області Шепітко В.В. – грудень 2008 р, травень 2009 р. та д.ю.н., професора НЮАУ ім. Я.Мудрого Жилінкової І.В. – жовтень 2009 року, також приймалась активна участь у загальноукраїнських акціях і професійних заходах: 29.05.09 р. – Всеукраїнський науково-практичний форум «Стратегія реформування нотаріату України та удосконалення законодавства про нотаріат» (3 делегати), 19.06.09 р. – 1-й Всеукраїнський з'їзд нотарів (8 делегатів), фінансова підтримка участі представників області у Всеукраїнських та регіональних семінарах з актуальних проблем нотаріальної практики.
Відділенням налагоджено взаємодію спілкування між нотарями, запроваджено системи ланкових та відпрацьовано єдиний список нотарів Житомирщини (від прізвищ до контактних телефонів і електронних адрес).
Розпочато роботу щодо організації «круглих столів» із суддями, представниками Держкомзему і ДЗК, БТІ в рамках власного проекту «Лікнеп для нотаря».
Представники Житомирського обласного відділення Української нотаріальної палати разом з працівниками Головного управління юстиції проводять виїзні «кущові» семінари по регіонам Житомирської області (Новоград-Волинський, Коростень тощо).
ЖОВ УНП надає благодійну допомогу (придбання телевізору для дитячого будинку), надає матеріальну допомогу колегам, ветеранам та колишнім працівникам органів нотаріату у зв'язку із скрутними життєвими ситуаціями, здійснює їх привітання зі святами та ювілейними датами.
ЖОВ УНП сприяє у належній організації діловодства (замовлення і виготовлення реєстрів, книг та журналів, книжок із оформлення спадщини), а також нами створено «гарячу лінію» щодо консультаційно-інформаційної підтримки нотаріусів області (тел: (0412) 47-23-44, 47-23-43, 47-23-47, 22-03-56 або E-mail: notariat.zt@gmail.com).
На даний час розроблено власний інтернет-сайт для постійного та швидкого спілкування з нотаріусами та сприяння громадянам і організаціям у здійсненні їх прав та законних інтересів. На сайті можна знайти достатньо багато різноманітної і корисної фахової інформації, отримати консультацію чи роз'яснення законодавства, контактну інформацію про нотаріусів тощо.
Сьогодні ЖОВ УНП як прообраз профспілки нотарів Житомирщини активно співпрацює із Головним Управлінням юстиції у Житомирській області (див. офіційний сайт ГУЮ: www.ztobljust.gov.ua); 13.04.2010 року між ними було укладено Меморандум про співпрацю.
Одним із практичних результатів співпраці ГУЮ в Житомирській області та Житомирського обласного відділення УНП є започаткування та створення 1-го примірника газети «Правовий орієнтир», який Ви тримаєте у руках.
Нагору
25.03.2019
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Малярчук Тетяна Іванівна. Ми пишаємось, що нам випала можливість працювати з Вами і…
17.03.2019
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Ковалевський Андрій Вячеславович. Щиро бажаємо найкращого. Нехай кришталева чаша Вашого життя буде наповнена…
14.03.2019
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує державний нотаріус Романівського районного нотаріального округу Назарець Дмитро Володимирович. Прийміть наші найщиріші побажання міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії…
09.03.2019
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Рогальська Раїса Іванівна. Бажаємо Вам міцного здоровя, щастя, благополуччя, гарних успіхів у будь-яких…
04.03.2019
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Демчук Сніжана Петрівна. Дозвольте в цей святковий день побажати Вам, чудовій людині і…
03.03.2019
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Товянський Сергій Ярославович. Ми пишаємось, що нам випала можливість працювати з Вами і…
Архів новинАрхів новин
Copyright © Відділення нотаріальної палати України в Житомирській області
Design by  Igor V. Karpenko,  2010-2019
Наші контакти:
10014, м. Житомир, вул. Перемоги, 3
тел: 47-23-47