Відповіді на Ваші питання
Пошук: Шукати
Новини
Надіслати запитання.
01.02.2018Запитує:Валентина
Доброго дня. Після смерті батьків я хочу переоформити земельний пай, дати довіреність юристу на преоформлення. Скільки коштує така довіреність?
Заява про прийняття спадщини подається спадкодавцем особисто. Щодо вартості довіреності на збір документів та отримання свідоцтва варто звертатися безпосередньо до нотаруса, у якого Ви плануєте оформляти довіреність
22.12.2017Запитує:Надія
Доброго дня! У нас така ситуація: померла бабуся, заповіту не лишила. З нею в будинку прописаний її син, який її ніколи не доглядав і фінансово не підтримував, жив в іншій області (приблизно за 1000 км). Доглядала бабусю моя мама (більше 20 років). Лишилися приватизований будинок і приватизована земельна ділянка біля нього (цим питанням свого часу також займалися мої батьки). Хто має право на отримання спадку в цій ситуації, скоріш за все, син буде претендувати? Чи є його перевага в тому, що він був прописаний в одному будинку з померлою? Дякую!
Особи, які були зареєстровані разом з померлим на момент смерті, вважаються такими, що фактично прийняли спадщину. Тобто, син, який був прописаний, вже прийняв спадщину. Протягом шестимісячного строку особи, які хочуть прийняти спадщину, мають подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини.
01.11.2017Запитує:Олег
Чи можу я заяву про прийняття спадщини надіслати рекомендованим листом, так як не можу приїхати особисто. Які ще документи потрібні крім заяви? Я громадянин України.
Так, звичайно можете. Для відкриття спадщини до заяви бажано ще додати копію свідоцтва про смерть.
01.11.2017Запитує:Наталья
Добрий день. Де я можу поновити свідоцтво про право на спадщину? Документ є, але дуже пошматований і порватий.
Дублікат свідоцтва можна отримати у того нотаріуса, який його видавав.
01.11.2017Запитує:Олена
Чи потрібно проводити оцінку майна при оформлені договору дарування (бутько дарує сину будинок із приватизованою землею; брат дарує брату будинок із приватизованою землею)? Усі прописані та проживають за однією адресою.
Так, потрібно.
01.02.2018Запитує:Олена
Підкажіть, чи справді державні нотаріуси оформляють лише спадщину, а договір дарування від батька синові – лише приватні нотаріуси (таку відповідь мені надав державний нотаріус). І уточніть, будь ласка, чи потрібно робити оцінку землі та будинку при договорі дарування від батька сину, враховуючи зміни в законодавстві станом на серпень 2017 року? Дякую.
Державні та приватні нотаріуси мають днаковий обсяг прав та обов'язків. Оцінку робити потрібно.
01.02.2018Запитує:Володимир
Посвідчення заповіту секретарем с/р було здійснене з порушенням вимог ст.1257, 1247, 1248. Спадкодавець втратив зір і частково слух. Посвідчення відбувалось без свідків і рукоперекладача, а тільки за присутності спадкоємця (одного). Нотаріус при внесенні до реєстру Спадкових справ не перевірив нікчемність заповіту, хоча зобов'язаний це зробити. А тепер вимагає встановлювати недійсність заповіту у судовому порядку. Але ж недійсність встановлена законом ч.2 ст.215, що не вимагає звернення до суду. Тому в разі недотримання вимог закону до посвідчення, такий заповіт не повинен виконуватись і спадкування має здйснюватись за законом. Чи потрібно у вищевикладеному випадку звертатись до суду про встановлення заповіту недійсним, коли його нікчемність встановлена законом, а перевірку нікчемності заповіту покладено на нотаріуса?
Потрібно звертатись до суду
12.07.2017Запитує:Анна Литвиненко
Добрий день. Як дізнатися, чи було моє ім'я вказано в заповіті? Чи зможуть родичі, які приховали від мене заповіт та вступили в право спадщини, продати квартиру, якщо в заповіті було моє ім'я?
Нотаріус при заведені спадкової справи видає витяг зі Спадкового реєстру та перевіряє, чи були зроблені спадкодавцем заповіти. За наявності відомостей про заповіт нотаріус здійсноє запити та перевіряє, на чиє ім'я зроблений заповіт.
28.04.2017Запитує:Ігор
Чи можна у нотаріуса внести зміни до установчих документів громадської організації?
Повноваженнями на внесення змін до установчих документів громадських організацій наділене Головне територіальне управління юстиції. Нотаріус не має таких повноважень.
01.03.2017Запитує:олена
Спадкоємець має договір купівлі-продажу землi на імя померлого. Договір не зарєстрований і не виданий державний акт. Як видати свідоцтво на спадщину?
Державна реєстрація права власності на ім'я спадкодавця здійснюється за заявою спадкоємця відповідно до п.66 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Свідоцтво на спадщину видається після здійснення державної реєстрації права власності.
Надіслати запитання
Поставте питання, що Вас хвилює – ми відповімо на нього, але переконайтесь, що подібного не було у попередніх запитах.

Питання з'явиться на сайті після нашої відповіді, тож поверніться, будь ласка, невдовзі.
Ваше ім'я:
Електронна адреса (E-mail):
Запитання:
Відправити
Натисніть, щоб змінити малюнок Введіть цифри, що на малюнку:
Нагору
Сторінки:
55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29
28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
24.04.2018
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Слівінська Олена Борисівна. Прийміть наші найщиріші побажання міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії…
19.04.2018
До уваги нотаріусів області!! Нагадуємо про проведення Інститутом права і післядипломної освіти Міністерства юстиції України спільно з Головним…
18.04.2018
ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ ЩОДО СПАДКУВАННЯ ПІСЛЯ СПАДКОДАВЦЯ, ЯКИМ ЗА ЖИТТЯ НЕ ЗАВЕРШЕНО ПРОЦЕДУРУ ПРИВАТИЗАЦІЇ НЕРУХОМОГО МАЙНА! Спадкоємці…
17.04.2018
НОТАРІУСИ ЖИТОМИРЩИНИ ЗАЛУЧЕНІ ДО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ «ЗАКОН У МОЄМУ ЖИТТІ»! З метою створення належних умов для…
13.04.2018
УВАГА! ЗВЕРНЕННЯ ДО ГОЛОВИ ВІДДІЛЕННЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ! ПОДИВИТИСЬ ДОКУМЕНТ
12.04.2018
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ 27 КВІТНЯ 2018 РОКУ У МІСТІ ЖИТОМИРІ СЕМІНАРУ НА ТЕМУ: «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» !
Архів новинАрхів новин
Copyright © Відділення нотаріальної палати України в Житомирській області
Design by  Igor V. Karpenko,  2010-2018
Наші контакти:
10014, м. Житомир, вул. Перемоги, 3
тел: 47-23-47