Відповіді на Ваші питання
Пошук: Шукати
Новини
Надіслати запитання.
22.12.2017Запитує:Надія
Доброго дня! У нас така ситуація: померла бабуся, заповіту не лишила. З нею в будинку прописаний її син, який її ніколи не доглядав і фінансово не підтримував, жив в іншій області (приблизно за 1000 км). Доглядала бабусю моя мама (більше 20 років). Лишилися приватизований будинок і приватизована земельна ділянка біля нього (цим питанням свого часу також займалися мої батьки). Хто має право на отримання спадку в цій ситуації, скоріш за все, син буде претендувати? Чи є його перевага в тому, що він був прописаний в одному будинку з померлою? Дякую!
Особи, які були зареєстровані разом з померлим на момент смерті, вважаються такими, що фактично прийняли спадщину. Тобто, син, який був прописаний, вже прийняв спадщину. Протягом шестимісячного строку особи, які хочуть прийняти спадщину, мають подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини.
01.11.2017Запитує:Олег
Чи можу я заяву про прийняття спадщини надіслати рекомендованим листом, так як не можу приїхати особисто. Які ще документи потрібні крім заяви? Я громадянин України.
Так, звичайно можете. Для відкриття спадщини до заяви бажано ще додати копію свідоцтва про смерть.
01.11.2017Запитує:Наталья
Добрий день. Де я можу поновити свідоцтво про право на спадщину? Документ є, але дуже пошматований і порватий.
Дублікат свідоцтва можна отримати у того нотаріуса, який його видавав.
01.11.2017Запитує:Олена
Чи потрібно проводити оцінку майна при оформлені договору дарування (бутько дарує сину будинок із приватизованою землею; брат дарує брату будинок із приватизованою землею)? Усі прописані та проживають за однією адресою.
Так, потрібно.
12.07.2017Запитує:Анна Литвиненко
Добрий день. Як дізнатися, чи було моє ім'я вказано в заповіті? Чи зможуть родичі, які приховали від мене заповіт та вступили в право спадщини, продати квартиру, якщо в заповіті було моє ім'я?
Нотаріус при заведені спадкової справи видає витяг зі Спадкового реєстру та перевіряє, чи були зроблені спадкодавцем заповіти. За наявності відомостей про заповіт нотаріус здійсноє запити та перевіряє, на чиє ім'я зроблений заповіт.
28.04.2017Запитує:Ігор
Чи можна у нотаріуса внести зміни до установчих документів громадської організації?
Повноваженнями на внесення змін до установчих документів громадських організацій наділене Головне територіальне управління юстиції. Нотаріус не має таких повноважень.
01.03.2017Запитує:олена
Спадкоємець має договір купівлі-продажу землi на імя померлого. Договір не зарєстрований і не виданий державний акт. Як видати свідоцтво на спадщину?
Державна реєстрація права власності на ім'я спадкодавця здійснюється за заявою спадкоємця відповідно до п.66 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Свідоцтво на спадщину видається після здійснення державної реєстрації права власності.
29.03.2017Запитує:Лілія
Втрачено свідоцтво про смерть вітчима свекрухи, який зробив на неї заповіт. Свекруха теж померла, не встигнувши оформити майно вітчима. Після секрухи тобто успадкував її майно свекор. Щоб оформити майно вітчима свекрухи нам потрібне свідоцтво про смерть вітчима, а нам його не дають, зсилаючись на те, що свекор не родич. Дякую.
Для відповіді на Ваше питання недостатньо інформації. Необхідно знати дати смерті, заяви, які були вже подані, знайомитися з матеріалами справи.
01.03.2017Запитує:Леся
Після смерті спадкодавця з заявами до нотаріуса звернувся чоловік покійної, який є пенсійного віку і племінник, на користь якого спадкодавцем складено заповіт. Спадкодавцеві належав весь будинок, який перейшов їй по спрадщині. Вона ж склала заповіт лише на кухню і кімнату, а на решту будинку заповіту немає. На яку частину має право чоловік спадкодавця, який не включений до заповіту, але являється непрацюючим пенсіонером по віку? Дякую.
Якщо в заповіті не вказано яку ід. частину житлового будинку складає кухня та кімната, то необхідно спочатку встановлювати саме це, тобто ід.частину житлового будинку, на яку складено заповіт. Тільки після цього можливо визначити частку чоловіка.
01.03.2017Запитує:Юлія
У 2006 році було видано свідоцтво про право на спадщину на спадкоємця (дочку), яка подала заяву на прийняття спадщини. У 2013 році друга дочка спадкодавця через суд продовжила термін прийняття спадщини і теж подала заяву на прийняття спадщини. Рішенням суду було визнано свідоцтво про право на спадщину недійсним та зобов'язано нотаріуса видати нові свідоцтва про право на спадщину. Спадкоємець, яка раніше отримала свідоцтво, категорично проти і до нотаріуса не з'являється. Чи може нотаріус без її згоди видати нові свідоцтва?
Нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину спадкоємцю, який звернувся із відповідною заявою.
Для вирішення питань щодо державної реєстрації необхідно ознайомлюватися з рішеням суду: чи є підстави (повноваження) для скасування державної реєстрації права власності на майно за виданим у 2006 році свідоцтва.
Надіслати запитання
Поставте питання, що Вас хвилює – ми відповімо на нього, але переконайтесь, що подібного не було у попередніх запитах.

Питання з'явиться на сайті після нашої відповіді, тож поверніться, будь ласка, невдовзі.
Ваше ім'я:
Електронна адреса (E-mail):
Запитання:
Відправити
Натисніть, щоб змінити малюнок Введіть цифри, що на малюнку:
Нагору
Сторінки:
54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28
27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
18.01.2018
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Ружинського районного нотаріального округу Ходаківська Леся Миколаївна. Дозвольте в цей святковий день побажати Вам, чудовій людині і…
17.01.2018
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Коростенського міського нотаріального округу Левківська Галина Сергіївна. Ми пишаємось, що нам випала можливість працювати з Вами і…
14.01.2018
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкують державний нотаріус Андрушівського районного нотаріального округу Фещук Василь Андрійович та приватний нотаріус Малинського міського нотаріального округу Януш Людмила Олексіївна.…
13.01.2018
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Коростенського міського нотаріального округу Титюк Галина Миколаївна. Прийміть наші найщиріші побажання міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії…
10.01.2018
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Новоград-Волинського міського нотаріального округу Борисюк Лариса Миколаївна. Бажаємо Вам міцного здоровя, щастя, благополуччя, гарних успіхів у будь-яких…
07.01.2018
Вітаємо з Днем Народження! Сьогодні святкує приватний нотаріус Новоград-Волинського районного нотаріального округу Люлевич Анатолій Іванович. Дозвольте в цей святковий день побажати Вам, чудовій людині і…
Архів новинАрхів новин
Copyright © Відділення нотаріальної палати України в Житомирській області
Design by  Igor V. Karpenko,  2010-2018
Наші контакти:
10014, Житомир, вул. Перемоги, 3
тел: 47-23-47, 47-23-44, 47-23-43