Житомирщина
Пам'ятний знак, встановлений на Замковій горі в честь святкування 1100-річчя ЖитомираНа крутих берегах притоки Дніпра – Тетерева і річки Кам'янки ось вже 11 сторічч майоріє давнє українське місто з ім'ям неповторним, увібравшим найдорожчі Будівля колишньої Спілки взаємного кредиту. Пам'ятка архітектури (1899 р.)поняття: "жито" і "мир" – одна з найяскравіших перлин нашої країни, Житомир. Місто належить до найдавніших історичних та культурних пам'яток України, відіграє важливу економічну та науково-культурну роль в усьому поліському регіоні Волині і є в ньому найбільшим. Ще з часів середньовіччя і досьогодні Житомир був адміністративним центром (воєводства, повіту, губернії, округу, області),
а в 1918 тут кілька тижнів працював уряд Української Народної Республіки.
Пам'ятник академіку С.П.КорольовуУнікальний природний ландшафт місцевості, де розташовано Житомир, надає йому неповторної чарівності. Майже з усіх боків місто оточують Житомиряни шанують пам'ять Великого Кобзарястаровинні ліси, а крізь нього протікають річки Тетерів, Кам'янка Лісова та Польова, Крошенка, Путятинка. В місті багато парків і скверів, на західній околиці у берегів Тетерівського водоймища розкинувся чудовий гідропарк, а в приміській лісопарковій зоні розміщуються санаторії.
Житомирський театр - один з найстаріших в Україні. Побудований у 1858 р. з ініціативи письменника Й.Крашевського, він пам'ятає знаменитих акторів: М.Кропивницького, М.Заньковецьку, Г.Федотову, В.Комісаржевську, П.Орлєньова, Л.Собінова, А.Олдріджа та Поліну Віардо, яку тут слухав видатний письменник І.ТургєнєвСтаровинна частина Житомира розміщена на трьох високих скелястих пагорбах вздовж річки Кам'янка: на горах Охрімовій, Замковій та Петровській. Дім нотаріуса І.М.Філіппова, збудований у 1903, нині - міський РАГС. Пам'ятка архітектуриСтаре місто оточують нові мікрорайони, назви яких запозичені від колишніх приміських сіл чи віддзеркалюють давні "професії" цих місцевостей: Хмільники, Крошня, Видумка, Довжик, Смоківка, Корбутівка, Смолянка, Левків, Поруб. Ще 1899 року (одним з перших на Україні) в Житомирі розпочався рух трамваю.
На майдані Перемоги навіки застиг танк Т-34 – данина шани радянським воїнам від житомирянЖитомирський край – батьківщина видатних письменників, композиторів, вчених, що пам'ятає Тараса Шевченко, Михайла Грушевського, Федіра Шаляпіна, Пам'ятник «Скорботний янгол», встановлений у 2006 р. в пам'ять жертв ГолодоморуМиколу Бєрдяєва, Олега Ольжича. З містом пов'язані життя та діяльність багатьох відомих діячів науки і культури, зокрема поетеси Лесі Українки, письменників О.І.Куприна, В.Г.Короленка, Д.Конрада, поета М.Т.Рильського, прозаїка Л.В.Нікуліна, піаніста С.Т.Ріхтера, кінодраматурга О.Довженко, а також творця перших ракетно-космічних систем С.П.Корольова. У Бердичівському кастьолі
Святої Варвари вінчалися Оноре де Бальзак та графиня Евеліна Ганська.
Міська дитяча бібліотекаУ Житомирі діють історико-краєзнавчий музей, картинна галерея, музей природи, літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка та меморіальний Будинок правосуддябудинок-музей академіка Корольова, літературний музей Житомирщини та музей історії пожежної охорони, єдиний в Україні музей історії космонавтики. Житомирщину знають і як туристський край, привабливий дзеркальними річками, що плинуть між скелястих берегів та лісами, вкрившими зеленою ковдрою близько третини області, чистим, настояним на лугових травах повітрям.
Пам'ятник О.С.Пушкіну на Старому Бульварі, встановлений 26 травня 1899 р. на 100-річний ювілей з дня народження поетаЖитомирщина... Щедра древлянська земля, пишна у красі своїй. Неповторні чари її захоплять кожного, хто хоч раз торкнеться цього живого струменя, Пам'ятка архітектури - Преображенський кафедральний соборзамилується казковою поліською природою, відчує тепло душі людей цього краю, натхненна праця яких дає багаті плоди та примножує щастя й достаток рідної України.
Нагору
Преображенський кафедральний собор
Вид зі скверу на Преображенський кафедральний собор.
Хрестовоздвиженська церква
Хрестовоздвиженська церква.
Михайлівський кафедральний собор
Михайлівський кафедральний собор, побудований у 1856 році на власні кошти житомирським купцем Михайлом Хаботіним.
Тригірський монастир
Старовинний монастир над берегом Тетерева. Мальовничу місцевість Тригір'я оспівав письменник Олександр Купрін.
Пам'ятник М.І.Кутузову
Пам'ятник генералу-фельдмаршалу М.І.Кутузову у Володарськ-Волинському – видатний полководець жив тут у 1802-1805 р.
Сільська церква
Сільська церква у с.Краєвщина Володарськ-Волинського району.
Пам'ятник Лесі Українки
Благодатна поліська земля дала світові видатну українську поетесу Лесю Укаїнку. Про її життя і творчість розповідає літературно-меморіальний музей у Н.-Волинському.
Монастир ордену Босих Кармелітів
Монастир ордену Босих Кармелітів у Бердичеві.
Свято-Ольгінська церква
Свято-Ольгінська церква на березі річки Вуж у Коростені.
Пам'ятник князю Малу
Коростень. Пам'ятник князю Малу.
Спасо-Преображенський собор
Спасо-Преображенський собор в Овручі.
Костьол Святої Варвари
Костьол святої Варвари у Бердичеві, де 2 березня 1850 р. вінчалися Оноре де Бальзак та графиня Евеліна Ганська.
Замок Терещенків
Зруйнований замок Терещенків у Денишах, збудований за кресленнями архітектора П.І.Голандського у XIX сторіччі.
Маєток роду Терещенків
Один з маєтків роду Терещенків у с.Турчинівка Чуднівського району.
Замок Терещенків
Замок Терещенків у селищі Червоне, збудований в неоготичному стилі архітектором Городецьким або його послідовниками.
Нагору
Copyright © Відділення нотаріальної палати України в Житомирській області
Design by  Igor V. Karpenko,  2010-2019
Наші контакти:
10014, м. Житомир, вул. Перемоги, 3
тел: 47-23-47